A A A K K K
для людей із порушенням зору
Сухоєланецька громада
Миколаївська область, Миколаївський район

безкоштовна правова допомога

Тепер військові можуть скласти особисте розпорядження на випадок своєї смерті про

виплату одноразової грошової допомоги (ОГД) особі (особам) за її вибором, визначивши розмір частки таких осіб у відсотках. Розпорядження має бути складено: письмово у довільній формі засвідченим командиром в/ч або нотаріусом Детальніше про це - в картках Залишилися питання? 0 800 213 103 Контакт-центр системи безоплатної правничої допомоги (будні з 8:00 до 18:00) Дзвінки зі стаціонарних та мобільних телефонів у межах України безкоштовні.

08:38 04.04.2024

З 1 березня 2024 року змінюється критерій для виплат ВПО

З 1 березня 2024 року змінюється критерій для виплат внутрішньо переміщеним особам. Автоматично продовжено допомогу буде тільки найуразливішим верствам населення. Допомогу за заявою продовжать для сімей, у складі яких є: непрацююча працездатна особа, яка зареєструвалася у центрі зайнятості; у складі сім'ї є непрацююча працездатна особа, яка доглядає за дитиною віком до 14 років, або в сім'ї виховується 3 і більше дітей, але при цьому така сім'я проживає в зоні бойових дій; сім'ям з дітьми до 14 років, які проживають в умовно безпечних регіонах України, але в цих населених пунктах немає можливості віддати дитину до дитячих садочків, а навчання в школі відбувається в форматі онлайн; людина, яка доглядає особу з інвалідністю I групи, особи з інвалідністю I чи II групи внаслідок психічного розладу або дитину з інвалідністю віком до 18 років, або тяжко хвору дитину. особа, яка здійснює догляд за особою, яка досягла 80-річного віку якщо працездатна особа протягом останніх 6 місяців відкрила ФОП, отримала грант на власний бізнес і має дитину віком до 14 років. Увага! Умова продовження виплат для таких сімей передбачає, що розмір середньомісячного сукупного доходу не перевищує 9 444 грн на одну людину. Розмір допомоги залишається незмінним: для осіб з інвалідністю та дітей – 3000 гривень, для інших осіб – 2000 гривень. Як отримати безоплатну правничу допомогу Контакт-центр системи безоплатної правничої допомоги (будні з 8:00 до 18:00) 0 800 213 103 Дзвінки зі стаціонарних та мобільних телефонів у межах України безкоштовні. Підпишіться зараз, щоб не пропускати наші юридичні консультації.

08:41 08.03.2024

Увага! Компенсація за знищене житло працює

Власники житла, яке зруйноване або пошкоджене внаслідок збройної агресії рф, можуть відновити чи придбати нове завдяки державній програмі компенсації за знищене житло. Компенсація за знищене житло відбувається у два етапи: отримання житлового сертифіката на зруйноване майно та реалізація цього сертифіката. У будь-якій ситуації можуть виникнути непорозуміння та додаткові питання. Фахівці системи безоплатної правничої допомоги підготували роз’яснення щодо порядку отримання житлового сертифіката. Що таке “Житловий сертифікат” та як його отримати? Хто має право скористатись цим сертифікатом? Контакт-центр системи безоплатної правничої допомоги (будні з 8:00 до 18:00) 0 800 213 103 Дзвінки зі стаціонарних та мобільних телефонів у межах України безкоштовні.

08:35 22.02.2024

Термін “дитина війни”

Термін “дитина війни” донедавна асоціювався з тими, хто народився до закінчення Другої світової війни, і побачити його ми могли здебільшого у посвідченні літніх людей або у книжках з історії. Але тепер, під час російської збройної агресії, українці зіткнулися з цим терміном в реальному житті, що залишає відбиток на покоління. Чинне законодавство визначає цей статус як "дитина, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів" ХТО МАЄ ПРАВО НА СТАТУС? Право на отримання статусу мають діти до 18 років, які внаслідок агресії росії: -отримали поранення, контузії, каліцтво; -зазнали фізичного, сексуального, психологічного насильства; -були викрадені; -незаконно вивезені за межі України; -залучалися до участі у військових формуваннях; -незаконно утримувалися, включаючи полон. КУДИ ЗВЕРТАТИСЯ? Для отримання статусу потрібно звернутися із заявою до найближчої служби у справах дітей. Хто може подати заяви для оформлення статусу? Які документи необхідно підготувати? Який термін розгляду звернення? Ознайомтеся з повним текстом про отримання статусу “дитина, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів” на нашому сайті. Посилання в коментарі. Контакт-центр системи безоплатної правничої допомоги (будні з 8:00 до 18:00) 0 800 213 103 Дзвінки зі стаціонарних та мобільних телефонів у межах України безкоштовні

11:07 05.02.2024

Малолітні та неповнолітні діти спадкодавця мають право, незалежно від змісту заповіту, на обов’язкову частку спадщини

Малолітні та неповнолітні діти спадкодавця мають право, незалежно від змісту заповіту, на обов’язкову частку спадщини (половину частки, яка належала б кожному з них у разі спадкування за законом). З 14 років діти мають право самостійно подати заяву про прийняття спадщини, без згоди своїх батьків або піклувальників. Від дітей до 14 років таку заяву мають подати законні представники (батьки, усиновлювачі чи опікуни). Якщо дитина або її законний представник не писали відмову від прийняття спадщини, то вважається, що вона автоматично успадкувала її.

13:06 30.01.2024

Діти мають право на всі види правничих послуг від системи безоплатної правничої допомоги.

Отримати консультацію юриста діти будь-якого віку можуть самостійно. Вторинна правнича допомога усім дітям до 14 років надається через законних представників — батьків, усиновлювачів, опікунів тощо.  З 14 років діти мають право самостійно звернутися по вторинну правничу допомогу з деяких питань, зокрема:  захисту прав та інтересів у зв'язку з неналежним батьківським вихованням;  позбавлення батьківських прав;  визнання батьківства;  скасування усиновлення чи визнання усиновлення недійсним;  неповнолітні батьки — щодо захисту прав та інтересів своєї дитини.  А з 16 років також щодо:  надання права на шлюб;  розірвання шлюбу;  визнання шлюбу недійсним;  надання повної цивільної дієздатності.  Щоб отримати послуги адвоката для дитини, яка є потерпілою або свідком у кримінальному провадженні, до найближчого бюро правової допомоги має звернутися її законний представник.  Для залучення адвоката дитині, яка є підозрюваною чи обвинуваченою у кримінальному правопорушенні, слідчий, прокурор, слідчий суддя, суд виносять постанову/ухвалу, яку направляють до центру з надання безоплатної правничої допомоги.  Чому послуги безоплатні На державному рівні вирішено надавати окремим категоріям осіб, зокрема дітям, адвокатську допомогу за кошти з Державного бюджету України. Це означає, що для клієнта послуга є безоплатною, а адвокат отримує гроші за свою роботу від держави.  Які адвокати залучаються системою БПД для представництва та захисту інтересів дітей З якими система БПД співпрацює на підставі укладеного контракту. Щоб співпрацювати з системою, вони пройшли спеціальний конкурсний відбір. Водночас ці адвокати можуть на платній основі працювати з іншими клієнтами, які до них звертаються не через систему БПД.

12:27 24.01.2024

Пеня та штрафи за несплату комунальних послуг знову будуть нараховуватися.

Пеня та штрафи за несплату комунальних послуг знову будуть нараховуватися. Також надавачі комунальних послуг знову мають право припиняти надавати (відключати) їх боржникам. Нагадаємо, що з березня 2022 року діяв мораторій (заборона) на припинення житлово-комунальних послуг, нарахування штрафів, пені тощо і стягнення заборгованості за комунальні послуги з населення. Однак постановою Кабінету Міністрів України від 29 грудня 2023 року №1405 його скасовано. Та є винятки. Якщо житло в окупації чи там, де тривають бойові дії, — пеня і штрафи за несплату ЖКП не нараховуються. Якщо житло зруйноване чи пошкоджене. Плата за послуги, штраф та пеня не нараховується, однак потрібно звернутися до надавача послуг і належним чином повідомити про це. Якщо ніхто не живе в житлі понад 30 днів. Так само споживач має повідомити надавачів комунальних послуг про це: написати заяву та надати документальне підтвердження своєї відсутності в електронній або паперовій формі. Це можуть бути довідки з місця тимчасового проживання, роботи, лікування, навчання, проходження військової служби (у тому числі отримані в іноземній державі), відбування покарання тощо. Підтвердження необхідно оновлювати кожних шість місяців. Однак за опалення все одно платити потрібно. Потрібно щось уточнити Телефонуйте: 0 800 213 103, дзвінки безкоштовні, юристи консультують на лінії у будні з 8:00 до 18:00.

09:38 18.01.2024

До уваги мешканців деокупованих територій

Система безоплатної правничої допомоги надає консультації з питань: Відновлення втрачених документів; Фіксації ушкоджень та подання на компенсацію за пошкоджене чи знищене майно; Встановлення фактів, що мають юридичне значення: народження, смерті тощо; Звернення до правоохоронних органів з питань жорстокого поводження, катування, сексуального насильства в умовах війни; та інших. Отримати консультацію юриста можна дистанційно: Щоб отримати усну консультацію телефонуйте до контакт-центру системи БПД за номером: 0 800 213 103. Дзвінки зі стаціонарних та мобільних телефонів у межах України безкоштовні. Контактний центр працює в будні з 8:00 до 18:00. Номер для дзвінків з-за кордону +38 044 363 10 41 (вартість дзвінка з-за кордону за тарифами вашого оператора зв’язку). Якщо вам зручно отримати правничу допомогу письмово, напишіть приватне повідомлення на цій сторінці https://t.me/+380677213103 (безкоштовні дзвінки з мобільного застосунку Telegram) Або звертайтеся до найближчого бюро правничої допомоги: https://bit.ly/bpd_buro

16:06 08.01.2024

1 січня 2024 року зріс прожитковий мінімум.

1 січня 2024 року зріс прожитковий мінімум. Тож змінилися умови надання вторинної правничої допомоги (допомоги зі зверненням до суду) людям з низьким доходом. За законом таке право мають люди, чий середньомісячний дохід не перевищує двох прожиткових мінімумів. Тепер право на допомогу зі зверненням до суду мають люди за таких умов: Працездатні — з доходом менш ніж 6056 грн. Пенсіонери (за віком, вислугою років тощо) — з доходом менш ніж 4722 грн. Люди з інвалідністю — якщо їхня пенсія або допомога, що призначається замість пенсії, менш ніж 6056 грн. Нагадаємо, безоплатна вторинна правнича допомога включає такі послуги: Складення документів для звернення до суду Представництво інтересів у суді. Разом з тим зростають і розміри судового збору, оскільки він теж вираховується від розміру прожиткового мінімуму. Так, зокрема: Розгляд судом заяви немайнового характеру, наприклад, про розлучення без поділу майна, коштує тепер — 1211,4 грн. Заяви майнового характеру — від 1211,2 до 15 140 грн (залежить від ціни позову) Щодо встановлення фактів, що мають юридичне значення (народження, смерті тощо) — 605,6 грн Про скасування судового наказу 151,4 грн Однак, є пільги на сплату судового збору. Так, звільняються від сплати судового збору: люди з інвалідністю І та II групи учасники бойових дій позивачі, постраждалі від Чорнобильської катастрофи 1 і 2 категорій позивачі - у справах про стягнення аліментів позивачі - у справах про стягнення заробітної плати та поновлення на роботі та інші категорії осіб. Маєте правове запитання? Поставте його нам у приватні повідомлення. Наші юристи проконсультують. Або телефонуйте до нашого контактного центру: 0 800 213 103, дзвінки безкоштовні.

11:00 02.01.2024

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь