Сухоєланецька громада
Миколаївська область, Миколаївський район

безкоштовна правова допомога

особи з інвалідністю, які отримують пенсію або допомогу

Сьогодні, в Міжнародний день людей з інвалідністю, хочемо нагадати, що особи з інвалідністю, які отримують пенсію або допомогу, що призначається замість пенсії, у розмірі, що не перевищує двох прожиткових мінімумів для непрацездатних осіб, мають право на всі види правових послуг, передбачені ч. 2 ст. 13 Закону України «Про безоплатну правову допомогу» - захист від обвинувачення, представництво інтересів у суді та інших державних органах, складання документів процесуального характеру.

10:32 12.12.2022

стаття 40 Кримінального кодексу України

Сучасне українське кримінальне законодавство добре адаптоване до боротьби зі злочинами, що кояться у війні З моменту російського військового вторгнення на територію України почали активно обговорюватися випадки застосування тортур як інструменту для впливу на волю людини. У тимчасово окупованих районах радикальна пропагандистська політика ворога поєднується із нанесенням тілесних ушкоджень, завданням болю, а також позбавленням волі та має на меті залучити до співпраці. Здебільшого, жертвами злочинного вербування стають свідомі українці, люди, які довіряють своїй країні та розуміють протиправний зміст партнерства з ворогом. Проте інколи не вистачає сил витримувати фізичний примус. Тому, щоб зберегти своє життя, доводиться вчиняти суспільно небезпечні діяння. У таких випадках стаття 40 Кримінального кодексу України захищає інтереси особи, яку змусили завдати шкоди правоохоронюваним інтересам. Разом з тим, дана норма не дозволяє забути про зловмисника, який все одно буде відповідати перед законом незалежно, чи визнано злочином поведінку тієї особи, до якої він застосовував примус. Стаття 40, п. 1 ККУ: Не є злочином дія або бездіяльність особи, яка заподіяла шкоду правоохоронюваним інтересам, вчинена під безпосереднім впливом фізичного примусу, внаслідок якого особа не могла керувати своїми вчинками.

15:56 20.10.2022

Питання щодо звільнення з роботи.

Через війну багато українців були вимушені залишити своє постійне місце проживання. І не завжди у людей був час, щоб вирішити питання щодо звільнення з роботи. Тому їх хвилює чи можна розірвати трудовий договір без участі роботодавця. Які підстави для звільнення передбачені у такому випадку законодавством та як це зробити - дивіться в інфографіці, яку підготовлено у співпраці з РеІнформ та Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України #БПД #ПравоваДопомога #LegalAid

09:05 19.10.2022

Кредити

Виконуйте свої зобов’язання вчасно, не пропускайте платежі по кредиту через необачність. Для здійснення належного виконання кредитного договору необхідно: 1. сплачувати заборгованість по кредиту згідно з графіком платежів; Графік платежів надається фінустановою під час оформлення кредиту, він йде додатком до кредитного договору. 2. враховувати терміни зарахування; Якщо будь-який термін здійснення платежів за договором про споживчий кредит припадає на вихідний, святковий або інший неробочий день, то платежі повинні бути здійснені у попередній робочий день. Якщо вирішили сплатити заборгованість по кредиту через інший банк, з’ясуйте та врахуйте комісію за переказ коштів. Також потрібно врахувати терміни зарахування коштів. Платежі можуть проводитися миттєво або на наступний робочий день. В окремих випадках – упродовж 2-3 робочих днів. Краще сплатити за 3-4 робочі дні до дня погашення кредиту. 3 обрати для себе зручний спосіб погашення. Які є способи погашення кредиту? - Через мобільний додаток банку - Банкомати з можливістю внесення готівки - Термінали самообслуговування - Відділення банку - Пункти фінансових компаній Більше інформації про кредитні послуги читайте на #ЗнайСвоїПрава_Кредити https://promo.bank.gov.ua/know-your-rights-loans/

09:02 05.10.2022

. Інформаційне повідомлення про пошкоджене та знищене нерухоме майно

З початку широкомасштабної війни рф проти України внаслідок обстрілів міст і сіл у різних областях щоденно піддаються руйнуванню житлові будинки та інфраструктура. Усе це варто фіксувати належним чином, аби у майбутньому отримати від країни-агресорки справедливі компенсації. Інформаційне повідомлення про пошкоджене та знищене нерухоме майно повинно містити такі дані: Для фізичних осіб ? прізвище, власне ім’я, по батькові (за наявності) особи; для юридичних осіб ? про організаційно-правову форму, найменування юридичної особи. Для фізичних осіб ? реєстраційний номер облікової картки платника податків особи (у разі подання з використанням мобільного додатка Порталу Дія або серію (за наявності) та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідному державному органу і мають відмітку в паспорті) (у разі подання через Портал Дія), унікальний номер запису в Єдиному державному демографічному реєстрі (за наявності). Для юридичних осіб ? ідентифікаційний код згідно з ЄДРПОУ. Контактні дані особи (номер телефону, адреса електронної пошти). Відомості про нерухоме майно: - тип нерухомого майна; - загальну площу нерухомого майна (протяжність ? для лінійних об’єктів інженерно-транспортної інфраструктури). У разі відсутності точної інформації щодо загальної площі, протяжності нерухомого майна зазначається орієнтовна площа, протяжність; - адресу (місцезнаходження) нерухомого майна; - інформацію про те, що нерухоме майно є об’єктом культурної спадщини (у разі потреби); - інші технічні характеристики нерухомого майна (за наявності); - форму власності нерухомого майна; - наявність/відсутність статусу пам’ятки культурної спадщини. Важливо! Відомості про нерухоме майно отримуються/підтверджуються з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно (у разі наявності). Відомості про кількість осіб, що проживали в нерухомому майні (для житлового фонду). Відомості про пошкодження або знищення нерухомого майна (дата та орієнтовний час настання події, опис пошкодження, зокрема площа або протяжність пошкодженого нерухомого майна, фото-, відеофіксація). Особа є відповідальною за достовірність наданих в інформаційному повідомленні даних. У разі прийняття змін до законодавства Порядок може бути змінено

08:49 20.09.2022

Довідка ВПО - як її отримати?

Довідка ВПО - як її отримати? Програма Єднання заради дії спільно з Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України та Stabilization Support Services підготували корисну інфографіку про це. Якщо маєте правове питання, звертайтеся до контакт-центру системи безоплатної правової допомоги за номером 0 800 213 103 За цим номером: ü Надаються консультації та роз’яснення з правових питань ü Можна отримати інформацію щодо розташування, номери телефонів та актуальну інформацію про режими роботи бюро правової допомоги.

11:20 25.07.2022

отримання пенсії під час воєнного стану

Під час війни можуть виникати труднощі з отриманням пенсії у зв'язку зі збоями у роботі окремих банків або через вимушений переїзд. Програма Єднання заради дії спільно з Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України та Stabilization Support Services підготували корисну інфографіку про це. Якщо маєте правове питання, звертайтеся до контакт-центру системи безоплатної правової допомоги за номером 0 800 213 103 За цим номером: ? Надаються консультації та роз’яснення з правових питань ? Можна отримати інформацію щодо розташування, номери телефонів та актуальну інформацію про режими роботи бюро правової допомоги.

11:01 14.07.2022

Програма Єднання заради дії

Дедалі більше українців вже поступово повертаються до своїх домівок. Однак що робити, якщо у рідному місті все ще небезпечно, а грошей на оренду квартири бракує? У такому випадку держава може забезпечити вас безоплатним житлом. Програма Єднання заради дії спільно з Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України та Stabilization Support Services підготували корисну інфографіку У першу чергу на житло з державного фонду мають право: Родини з дітьми, особливо багатодітні, Непрацездатні особи, Вагітні жінки та інші вразливі категорії населення. Корисні посилання для тих, хто шукає тимчасове або постійне житло: Постанова про формування фондів житла, призначеного для ВПО. Також за цим лінком ви знайдете зразок заяви про взяття на облік громадян, що потребують надання житла, https://cutt.ly/5KnILwO. Прихисток: група для пошуку житла або притулку, https://cutt.ly/gKnOjln. Допомагай: волонтерська ініціатива з надання безоплатного житла в Україні та за її межами, https://cutt.ly/ZKnORjB. Там, де вас чекають: національний портал з пошуку житла для ВПО, https://cutt.ly/FKnPaNI. Номери телефонів обласних контакт-центрів з питань розміщення ВПО, https://cutt.ly/5KnOCuZ. Детальну інформацію про те, як стати на облік та отримати житло, читайте у інфографіці. Якщо маєте правове питання, звертайтеся до контакт-центру системи безоплатної правової допомоги. За номером 0 800 213 103: ? Надаються консультації та роз’яснення з правових питань ? Можна отримати інформацію щодо розташування, номери телефонів та актуальну інформацію про режими роботи бюро правової допомоги.

13:46 11.07.2022

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь