A A A K K K
для людей із порушенням зору
Сухоєланецька громада
Миколаївська область, Миколаївський район

Положення про постійні комісії

 Затверджено

рішенням сільської ради

 сьомого скликання

№ 9 від 23 липня 2019 року

 

 

П       О       Л       О       Ж      Е       Н       Н       Я

про постійні комісії Сухоєланецької сільської ради

 

Розділ І. Загальні положення

Стаття 1

Постійні комісії є органами сільської ради, що обираються з числа її депутатів для вивчення, попереднього розгляду і підготовки питань, які належать до її відання, здійснення контролю за виконанням рішень ради, її виконавчого комітету у межах повноважень, визначених Конституцією України, Законами України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про статус депутатів місцевих рад» та іншими законами, Регламентом Сухоєланецької сільської ради сьомого скликання та цим Положенням.

Стаття 2

Положення про постійні комісії сільської ради – це нормативно-правовий документ, розроблений відповідно до статті 47 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»  та  регулює функціональну спрямованість, порядок роботи постійних комісій сільської ради, проведення їх засідань, повноваження голів, секретарів, членів постійних комісій, а також діяльність постійних комісій, яка випливає з їх повноважень, встановлених Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про статус депутатів місцевих рад»,  Регламентом сільської ради та цим Положенням.

Стаття 3

Сільська рада утворює такі постійні комісії:

  • з  питань регламенту, законності, депутатської діяльності, етики та запобігання корупції;
  • з питань освіти, фізичного виховання, культури, охорони здоров’я торгівельного обслуговування та соціального захисту;
  • з питань планування, фінансів, бюджету, соціальноекономічного розвитку та інвестицій;
  • з питань земельних відносин, будівництва, транспорту, зв’язку, екології, благоустрою, комунальної власності, житловокомунального господарства та охорони навколишнього середовища.

Стаття 4

            Постійні комісії обираються радою на строк її повноважень у складі голови, і членів постійної комісії. Всі інші питання структури постійної комісії вирішуються відповідною комісією.

Протягом строку своїх повноважень сільська рада за поданням сільського голови може створити нові постійні комісії, ліквідувати раніше створені,  вносити зміни до їх складу.

До складу постійних комісій не можуть бути обрані сільський голова та секретар сільської ради.

Стаття 5

            Постійні комісії сільської ради є відповідальними перед радою та їй підзвітними.

Діяльність постійних комісій координує секретар сільської ради.

Сільський голова надає допомогу в організації роботи постійних комісій.

Стаття 6

            Постійні комісії сільської ради будують свою роботу на основі колективного, вільного, ділового обговорення і вирішення питань, гласності, законності і широкої ініціативи членів постійних комісій.

Постійні комісії діють у співробітництві з державними і громадськими органами та організаціями, вивчають громадську думку.

Розділ ІІ. Функції та питання відання постійних комісій сільської ради

Стаття 7

            Основними функціями постійних комісій є:

1.Попередній розгляд проектів рішень, програм соціально-економічного і культурного розвитку, інших цільових програм, які вносяться на розгляд сільської ради, сільського бюджету, звітів про виконання програм і бюджету.

2.Вивчення і підготовка питань про стан та розвиток відповідних галузей господарського і  соціально-культурного будівництва, інших питань, які вносяться на розгляд ради, підготовка проектів рішень з цих питань.

3.Попередній розгляд кандидатур, які пропонуються для обрання, затвердження призначення або погодження сільською радою, підготовка висновків з цих питань.

4.За дорученням ради, сільського голови, секретаря ради або за власною ініціативою вивчення діяльності підзвітних, підконтрольних сільській раді органів, а також питань, віднесених до відання ради, виконавчого комітету, організацій і установ, їх філій і відділень, незалежно від форм власності та їх посадових осіб, подача за результатами перевірок рекомендацій на розгляд керівників, а в необхідних випадках – на розгляд сільській раді.

5.Здійснення контролю за виконанням рішень та програм, затверджених сільською радою.

Стаття 8

Постійна  комісія  з питань регламенту, законності, депутатської діяльності, етики та запобігання корупції

1.Готує висновки з питань гарантії депутатської діяльності, дає офіційні тлумачення правил депутатської етики, розглядає порушення депутатами правил етики.

2.Заслуховує депутатів сільської ради, які порушили Регламент, принизили честь, гідність інших депутатів, оприлюднили дані стосовно таємниць особистого життя депутата, що оберігаються законом, без поважних причин не беруть участі в роботі сесій сільської ради, постійної комісії, до складу якої входять.

3.Бере участь у розробці і здійсненні заходів по забезпеченню законності та захисту прав громадян.

4.Перевіряє стан справ щодо розгляду пропозицій, заяв і скарг громадян та займається організацією їх прийому. Бере участь у роботі по роз’ясненню населенню чинного законодавства.

5.Попередньо розглядає внесені на затвердження ради поточні та перспективні плани соціально-економічного розвитку сільської ради, звіти про виконання планів.

6.Готує спільно з іншими комісіями висновки про виконання планів соціально-економічного розвитку, бюджету ради, звіти про виконання бюджету  і подає ці висновки раді.

Стаття 9

Постійна комісія з питань освіти, фізичного виховання, культури, охорони здоров’я, торгівельного обслуговування та соціального захисту

1.Бере участь у підготовці питань по вказаним галузям, які виносяться на розгляд ради.

2.Попередньо розглядає відповідні розділи і показники планів соціально-економічного розвитку, бюджету ради, звіти про виконання планів і бюджету, вносить свої пропозиції та зауваження.

3.Бере участь у розробці соціальних програм зайнятості, соціальної захищеності різних груп населення від безробіття, в організації їх виконання.

4.Проводить роботу по контролю за здійсненням передбачених законодавством заходів щодо поліпшення житлових та матеріально-побутових умов інвалідів, ветеранів війни та праці, учасників бойових дій, багатодітних, громадян похилого віку та інших пільгових категорій населення, готує висновки і рекомендації керівникам відповідних установ, підприємств, організацій.

5.Веде роботу по виявленню додаткових потенціалів створення умов для розвитку культури, сприяння відродженню осередків народної творчості, народних промислів і ремесел, готує з приводу цього свої рекомендації.

6.Забезпечує контроль за охороною пам’яток історії та культури.

7.Веде роботу по здійсненню контролю за дотриманням законодавства щодо захисту прав споживачів і готує з цього приводу рекомендації.

Стаття 10

Постійна  комісія  з питань планування, фінансів, бюджету, соціально-економічного розвитку та інвестицій

1.Попередньо розглядає проекти програм соціально-економічного і культурного розвитку сільської ради, інвестиційних проектів та програм, у тому числі тих, що можуть реалізовуватись за рахунок Державного фонду регіонального розвитку, міжнародних програм, проектів міжнародної технічної допомоги;

2. Попередньо розглядає проекти та звіти про виконання місцевих програм і бюджету на відповідний рік;

3. Розглядає питання щодо:

- контролю за утворенням та використанням позабюджетних цільових фондів;

- підготовки пропозицій щодо встановлення місцевих податків і зборів, розміри їх ставок;

- надання відповідно до чинного законодавства пільг по місцевих податках і зборах;

- проекти регуляторних актів щодо їх відповідності вимогам Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності».

Стаття 11

Постійна комісія з питань земельних відносин, будівництва, транспорту, зв’язку, екології, благоустрою, комунальної власності, житлово-комунального господарства та охорони навколишнього середовища

1.Попередньо розглядає передані на затвердження сільській раді правила забудови і благоустрою населених пунктів.

2.Готує рекомендації керівникам відповідних підприємств, установ і організацій по здійсненню заходів щодо покращення санітарного порядку  території сільської ради.

3.Готує і вносить на розгляд ради проекти рішень та інші пропозиції з питань агропромислового розвитку, земельних ресурсів та соціального розвитку сіл.

4.Попередньо розглядає проекти рішень сільської ради з питань відання комісії, готує з приводу цього висновки та рекомендації.

5.Контролює вирішення відповідно до закону питань регулювання земельних відносин, надання дозволу на використання природних ресурсів, готує рекомендації з цих питань.

6.Перевіряє стан справ щодо справляння плати за землю, реєстрації суб’єктів права власності на землю, реєстрації права користування землею і договорів на оренду землі, вирішення земельних спорів у встановленому законом порядку, готує з цього приводу висновки і рекомендації керівникам відповідних землевпорядних органів.

7.Бере участь у підготовці проектів рішень сільської ради щодо затвердження комплексних регіональних програм з екології, охорони навколишнього середовища і раціонального використання природних ресурсів.

8.Бере участь у плануванні заходів щодо ліквідації наслідків екологічних катастроф, стихійного лиха та інших надзвичайних ситуацій.

9.Здійснює контроль і перевірку виконання рішень сільської ради щодо використання природних ресурсів, інших питань, що стосуються функціональної спрямованості комісії.

10.Веде контрольну діяльність за додержанням підприємствами, установами і організаціями, розташованими на території сільської ради, лімітів викидів і скидів забруднюючих речовин у довкілля та лімітів розміщення відходів і готує з приводу цього висновки і рекомендації.

Стаття 12

Питання, що належать до відома кількох постійних комісій, можуть за ініціативою комісій, а також за дорученням сільської ради, сільського голови чи секретаря ради, розглядатися постійними комісіями спільно.

Спільні засідання ведуть голови цих постійних комісій за погодженням між собою.

Постійна комісія з питань, що розглядаються, може записувати думку інших постійних комісій.

Стаття 13

Комісії не розглядають питань, що відносяться до компетенції виборчих комісій, суду та прокуратури а також анонімні листи та звернення.

У випадку отримання комісією листів та звернень, розгляд яких не входить до її компетенції, комісія передає їх на розгляд до відповідних органів.

ІІІ. Права і обов’язки постійних комісій сільської ради

Стаття 14

Постійним комісіям належить право вносити на розгляд сільської ради та її виконкому питання, що відносяться до відома комісії.

Стаття 15

Постійні комісії ради можуть виступати на пленарних засіданнях сільської ради з доповідями і співдоповідями з питань, що належать до їх відання.

З питань, внесених постійними комісіями до сільської ради або переданих комісіям на попередній чи додатковий розгляд, визначають своїх доповідачів чи співдоповідачів.

            З питань, підготовлених постійними комісіями спільно, комісії можуть виступати із спільними доповідями і співдоповідями або окремо подавати свої зауваження і пропозиції.

Стаття 16

            Постійні комісії сільської ради з питань, які належать до їх відання та в порядку, визначеному законом, мають право отримувати від керівників органів, підприємств, установ, організацій та їх філій і відділень необхідні матеріали і документи. Державні, громадські органи та службові особи зобов’язані подавати постійним комісіям такі матеріали і документи.

Стаття 17

            Рекомендації постійних комісій сільської ради надсилаються відповідним державним і громадським органам і підлягають обов’язковому розгляду останнім. Про результати розгляду або про вжиті заходи комісії повинні бути повідомлені в строки, встановлені законом.

Стаття 18

            Постійні комісії сільської ради мають право залучати до участі в своїй роботі депутатів сільської ради, які не входять до складу комісії, представників державних і громадських органів та організацій, наукових установ, спеціалістів.

            Постійні комісії мають право утворювати в своєму складі підкомісії за галузевим принципом.

Стаття 19

            Члени постійних комісій сільської ради за дорученням комісій та зі своєї ініціативи вивчають на місцях питання, що належать до відання комісій, узагальнюють пропозиції державних, громадських органів і організацій а також громадян, передають свої висновки і пропозиції в  комісії.

Стаття 20     

            Члени постійних комісій сільської ради на час засідань, а також для виконання доручень комісій звільняються від виконання виробничих або службових обов’язків з відшкодуванням їм середнього заробітку за основним місцем роботи.

Розділ ІУ. Порядок роботи постійних комісій сільської ради

Стаття 21

            Основною формою роботи постійної комісії є засідання. Засідання комісії скликається в міру необхідності але не рідше одного разу на квартал і є правомочним, якщо в ньому бере участь не менше половини від загального складу комісії. Засідання комісії проводиться відповідно до плану роботи сільської ради. Порядок денний засідання комісії розробляється головою.

Стаття 22

            За результатами вивчення і розгляду питань на засіданнях постійних комісій більшістю голосів від загального складу комісії шляхом відкритого або поіменного голосування приймається:

1/ рішення – з питань, що стосуються організації роботи комісії;

2/ рекомендації – відносно розгляду комісіями питань, винесених на їх розгляд, а також відносно контрольної діяльності постійних комісій;

3/ висновки – про проекти рішень сільської ради, внесені на її розгляд, а також відносно кандидатур, які пропонуються для обрання сільською радою.

Стаття 23

Засідання постійної комісії відповідно до затвердженого плану роботи або за дорученням сільської ради, сільського голови, секретаря ради чи за власною ініціативою, скликає голова постійної комісії.

Стаття  24

            Голова постійної комісії зобов’язаний скликати засідання комісії, якщо на ньому наполягає не менше 1/3 членів комісії. У випадку, якщо голова постійної комісії за вимогою її членів не скликає засідання, вони можуть самостійно і при  наявності кворуму обрати головуючого для ведення засідання.

Стаття 25

            У разі неможливості прибути на засідання, член комісії повідомляє про це голову постійної комісії.

Стаття 26

            При проведенні спільних засідань кількох постійних комісій, рішення приймається простою більшістю голосів від загального складу кожної комісії.

Стаття 27

            У засіданнях постійних комісій сільської ради можуть брати участь з правом дорадчого голосу депутати сільської ради, які не входять до складу даної комісії.

Стаття 28

            На засіданнях постійних комісій сільської ради можуть бути присутніми члени виконавчого комітету ради, інші посадові особи, які беруть участь у роботі постійних комісій з правом дорадчого голосу.

            У разі необхідності, постійна комісія може приймати рішення про проведення закритого засідання.

Стаття 29

            Постійні комісії сільської ради для підготовки питань, які ними розглядаються, можуть  створювати підготовчі комісії і робочі групи зі свого складу із залученням працівників громадськості, вчених та фахівців.

            Постійні комісії можуть створювати спільні підготовчі групи.

Стаття 30

Організація роботи постійної комісії сільської ради покладається на голову постійної комісії.

            Голова постійної комісії:

1/скликає і веде засідання комісії;

2/дає доручення членам комісії;

3/представляє комісію у відносинах з іншими органами, об’єднаннями громадян, підприємствами, установами, організаціями а також громадянами;

4/організовує роботу по реалізації висновків і рекомендацій комісії;

5/підписує протоколи засідань, висновки і рекомендації комісії.

            Про роботу комісії її голова не рідше одного разу на скликання звітує перед радою, а також щорічно подає інформацію сільському голові про підсумки роботи комісії.

Стаття 31

            Секретар постійної комісії:

1/забезпечує ведення діловодства постійної комісії;

2/веде облік засідань постійної комісії і присутніх на її засіданні;

3/контролює виконання рішень постійної комісії та забезпечує її членів необхідними матеріалами і документами;

4/підписує протоколи засідань постійної комісії.

Розділ У. Діловодство постійних комісій сільської ради

Стаття 32

            При веденні діловодства постійні  комісії сільської ради керуються Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», Постановою Кабінету Міністрів України від 17 січня 2018 року № 55 «Про деякі питання документування управлінської діяльності», Регламентом роботи Сухоєланецької сільської ради та цим Положенням.

Стаття 33

            Документи і матеріали постійної комісії групуються за такими напрямками:

1/список членів постійної комісії в розгорнутій формі;

2/протоколи засідань комісії, висновки та рекомендації комісії;

3/план роботи сільської ради, план роботи комісії;

4/довідки, акти, інформації та інші матеріали, листування постійних комісій;

5/рішення сільської ради, її виконкому, що стосуються комісії.

Стаття 34

            На кожному засідання ведеться протокол.

            У протоколі зазначається:

1/дата і місце проведення засідання;

2/прізвище головуючого на засіданні, список членів комісії, присутніх на засіданні та відсутніх із зазначенням причини;

3/порядок денний засідання;

4/розглянуті питання порядку денного, список депутатів, а також запрошених осіб, виступи під час обговорення;

5/назви документів, розглянутих на засіданні постійної комісії;

6/результати голосування з питань порядку денного;

7/прийняті рішення, рекомендації, висновки.

Стаття 35

            Висновки і рекомендації постійної комісії підписуються головою комісії, а в разі відсутності – секретарем комісії.

            Протоколи постійної комісії підписуються головою і секретарем комісії.

Стаття 36

Висновки і рекомендації, прийняті  постійними  комісіями на їх спільних засіданнях, підписуються головами відповідних постійних комісій.

Стаття 37

            План роботи комісії готується головою комісії на півріччя і затверджується на засіданні комісії.

Розділ УІ. Організаційно-методичне, технічне, інформаційне та матеріальне забезпечення діяльності постійних комісій сільської ради

Стаття 38

            Організаційно-методичне, інформаційне та матеріальне забезпечення діяльності постійних комісій здійснюється виконавчим комітетом сільської ради.

 

Завантажити файл

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь