Розвиток громади

УВАГА! ЩОДО ЗБЕРЕЖЕННЯ РАННЬОКВІТУЧИХ РОСЛИН!

УВАГА! ЩОДО ЗБЕРЕЖЕННЯ РАННЬОКВІТУЧИХ РОСЛИН! На виконання листа Державної екологічної інспекції Південно-Західного округу (Миколаївська та Одеська області) від 14.02.2023 № 502/9.2, Миколаївської районої військової адміністрації від 20.02.2023 № 416/02-23- 23 про посилення державного нагляду (контролю) щодо збереження ранньоквітучих об’єктів рослинного світу, відповідно до вимог Законів України «Про охорону навколишнього природного середовища», «Про рослинний світ», «Про Червону Книгу України» виконавчий комітет Сухоєланецької сільської ради інформує про заборону торгівлі  рослинами, занесеними до Червоної книги України. З метою охорони ранньоквітучих об'єктів рослинного світу, у тому числі занесених до Червоної книги України та інших природоохоронних списків, торгівлю ними на ринках та поза їх межами заборонено. Повідомляємо, що до Червоної книги України занесені, зокрема, такі ранньоквітучі рослини – підсніжник білосніжний, підсніжник складчастий, підсніжник Ельвеза, горицвіт весняний, рябчик малий, шафран сітчастий, тюльпан дібровий. До переліку видів рослин, які не занесені до Червоної книги України, але є рідкісними або такими, що перебувають під загрозою зникнення відносяться: проліска сибірська, проліска дволиста, конвалія звичайна, первоцвіт весняний, сон широколистий. За придбання, збут чи розповсюдження об’єктів рослинного світу передбачена адміністративна відповідальність за статтею 88 1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, та тягне за собою накладення штрафу від тридцяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією об’єктів рослинного світу чи без такої. Ті самі дії, вчинені щодо об’єктів рослинного світу, які перебували в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду, занесених до Червоної книги України, або які охороняються відповідно до міжнародних договорів України, тягнуть за собою накладення штрафу від ста до двохсот п’ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією об’єктів рослинного світу. Стаття 90 ( Порушення вимог щодо охорони видів тварин і рослин, занесених до Червоної книги України або які охороняються відповідно до міжнародних договорів України, або які внесені до переліків рідкісних видів тварин і рослин, або які мають особливу наукову, природоохоронну та іншу цінність, або є такими, що перебувають під загрозою зникнення на відповідній території), тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від тридцяти до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією незаконно добутого і на посадових осіб - від п’ятдесяти до вісімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією незаконно добутого.

15:15 21.02.2023

ОБЕРЕЖНО - СКАЗ!

Миколаївське управління Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області інформує

14:24 18.02.2023